Przejdź do treści

Link do portalu społecznościowego Facebook
Link do portalu społecznościowego Facebook
  
pomniejszenie czcionkipowiększenie czcionki    Aktualności     Godziny pracy: poniedziałek, środa, czwartek: 7:30 - 15:30 wtorek: 7:30 - 17:00 piątek: 7:30 - 14:00

AKTUALNOŚCI


Wesołych Świąt!


2015 04 01

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA! DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PROGRAM "AKTYWNY SAMORZĄD" 2015r.


Informacja o możliwości wsparcia dla osób niepełnosprawnych 
2015 03 12

SZKOLIMY NOWYCH KANDYDATÓW NA OPIEKUNÓW ZASTĘPCZYCH !!!


9 lutego 2015r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu rozpoczęła się  trzydziesta druga edycja szkolenia kandydatów na opiekunów zastępczych metodą PRIDE. Planowany termin zakończenia szkolenia to maj 2015r.

RUSZA NOWA EDYCJA SZKOLENIA

W kwietniu rusza nowa grupa szkolenia kandydatów na opiekunów zastępczych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Barbarą Tomczak w PCPR w Zgorzelcu pokój 111 lub pod nr tel. 75 77 61 505 wew. 27.
2015 03 10

Informacja


31 grudnia 2014r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu będzie czynne do godz. 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.
2014 12 31

POSZUKIWANIE MIKOŁAJA PRZEZ DZIECIAKI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH


Sanie Mikołaja były wypakowane po same brzegi. Aby wszystkie prezenty trafiły do Klubu PINK w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc Aniołków – wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca. Jednak znalezienie Mikołaja nie było w tym roku takie proste. Na dzieci czekał szereg zadań, które sprawdzały różne ich umiejętności, potrzebne do wytropienia Świętego. I tak na drodze gry fabularnej spotkały Szalonego Naukowca, Sherlocka Holmesa, Elfa, Trenera piłkarskiego, Kopciuszka oraz Policjantów. U każdej postaci wykonywano inne zadania aby zdobyć część łamigłówki. Odpowiedź na zagadkę stanowiła klucz do Mikołaja…i oczywiście do prezentów.

A tym roku prezenty były wspaniałe. W worku Mikołaja znalazły się zabawki, książki i kolorowe pisaki dzięki hojności firmy Interhurt, sklepu z zabawkami Toysland ze Zgorzelca, Instytutu Wydawniczego Znak z Krakowa, księgarni Eskulap z Katowic, firmy Luna24. Mikołajowy apel o zebranie słodkości dla Dzieci z Rodzin Zastępczych usłyszało wiele wrażliwych serc, m.in. strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, zgorzeleccy urzędnicy z urzędów: Pracy, Skarbowego, Miasta, Gminy, Starostwa Powiatowego, Zakładu Gazowniczego, PWIK NYSA, Firmy Artex z Jędrzychowic, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców, pracownicy administracji zgorzeleckiego szpitala, INSBUD, Eltur Serwis, Epore Żarska Wieś, Prokuratury Rejonowej, PKO BP, PCPR Busko Zdrój, PZN, urzędu miasta i gminy w Pieńsku. O Naszych dzieciach z rodzin zastępczych pamiętały również kochane dzieciaki ze szkoły Podstawowej z Porajowa, Łagowa, Czerwonej Wody, UKS BASKET wraz z wychowawcami i wielu, wielu innych.

Pracownicy Klubu PINK mimo remontu udostępnili nam lokal, cała obsługa zaangażowała się w pracę jako wolontariusze. DJ zapewnił świetną muzykę a dzieci dodatkowo bawiły się na kręgielni. McDonald’s podarował pyszne cheesburgery. Joanna Pawłowicz i Marzanna Michalska poprowadziły wspaniałe zajęcia dla najmłodszych a wolontariusze Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu wraz z Panią Bogusią Ziębińską dostarczyli wrażeń rodzinom zastępczym prowadząc wspaniałe rodzinne konkursy z nagrodami.
Wszystkim naszym Darczyńcom i Wolontariuszom z całych serc dziękujemy.

Mikołajki dla Rodzin Zastępczych to oczywiście świetna zabawa i integracja Rodzin Zastępczych naszego powiatu. Ale Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, organizatorowi imprezy przyświeca jeszcze jedna bardzo ważna idea, uwrażliwiania ludzi na potrzeby dzieci i rozpropagowywanie rodzicielstwa zastępczego. 

Niestety w powiecie zgorzeleckim co roku przybywa dzieci, które potrzebują opieki zastępczej bo nie mogą przebywać we własnych domach. Obecnie mamy 200 rodzin zastępczych, w których wychowuje się ponad 250 dzieci. W domach dziecka zaś jest aż 116! To pokazuje jak bardzo potrzeba nam ludzi, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą dla bardzo skrzywdzonych  dzieci. Dlatego apelujemy do ludzi, którzy mają w sobie dużo miłości i zachęcamy do zostania rodziną zastępczą. 

Dzwoń! Przyjdź! Odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do PCPR, ul. Bohaterów II Armii WP 8 w Zgorzelcu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 75 77 615 05 / 75 77 55 587 wew. 27.2014 12 23

Wigilia w placówce opiekuńczo - wychowawczej typu rodzinnego


22 grudnia 2014r. w placówce opiekuńczo - wychowawczej typu rodzinnego odbyła się uroczysta wigilia. Przy stole zgromadzili się razem obecni wychowankowie oraz Ci, którzy opuścili już placówkę. Panowała miła, rodzinna atmosfera pełna ciepła i radości. Wspaniałym Mikołajem - z ramienia Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego okazał się Pan Ireneusz Owsik, który przyniósł dla wychowanków wspaniałe prezenty.2014 12 23

Wesołych Świąt!


2014 12 23

Informacja


Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2014r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.
2014 12 18

STAZ W PCPR


Kuźnia 4
PŁATNY STAŻ

W POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE
W ZGORZELCU


Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (studentów ostatniego roku studiów I lub II stopnia oraz absolwentów UE do 6 miesięcy po ukończeniu studiów) do odbycia PŁATNEGO stażu w PCPR. Staż trwa 3 miesiące, od lutego 2015r. lub od marca 2015r.

Projekt współfinansowany ze środków UE.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
PCPR ul. II AWP 8, Zgorzelec, pokój 108, tel. 75 77 61 505, e-mail: pcpr@powiat.zgorzelec.pl

Program stażu:
http://kuznia4.ue.wroc.pl/images/staze/edycja_wiosna_2015/JG/PCPR_Zgorzelec_program1.pdf

2014 11 28

EFS aktualnosci


Listopad 2014

Mimo zbliżającego się końca roku nie zwalniamy tempa. Wręcz przeciwnie! W listopadzie ruszyła druga edycja kursu kosmetycznego, wózków jezdniowych oraz kurs kelner-barman. Zorganizowaliśmy kursy, na które uczestnicy długo czekali m.in. podstawy obsługi komputera, podstawy języka niemieckiego, a od grudnia rusza oczekiwany kurs podstaw języka angielskiego oraz budowa stron www.

Aby nasi podopieczni nie opadli z sił korzystają z indywidualnych usług rehabilitacyjnych oraz treningów kompetencji i umiejętności społecznych pt. „asertywność” i „wzmacnianie poczucia własnej wartości”.

Uczestnikom, którzy znaleźli pracę gratulujemy! 

Jeśli i Ty chcesz skorzystać z kursów, szkoleń i wiedzy specjalistów przyjdź do PCPR! Szkol się za darmo!

2014 11 28


Wyswietl archiwalne aktualnosci


© System-3 Sp.z o.o.
Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny
Tytuł projektu:
Nowe szanse integracji społecznej i zawodowej dla wychowanków rodzin zastępczych i osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu zgorzeleckiego
W ramach Poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
link do Biuletynu Informacji Publicznej
link do Biuletynu Informacji Publicznej

   
Gmina i Miasto Węgliniec Miasto i Gmina Pieńsk Miasto i Gmina Bogatynia Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu Gmina Miejska Zawidów Gmina Zgorzelec Miasto Zgorzelec Gmina Sulików Portal Funduszy Europejskich Urząd Pracy w Zgorzelcu