Przejdź do treści

Link do portalu społecznościowego Facebook
Link do portalu społecznościowego Facebook
  
pomniejszenie czcionkipowiększenie czcionki    Aktualności     Godziny pracy: poniedziałek, środa, czwartek: 7:30 - 15:30 wtorek: 7:30 - 17:00 piątek: 7:30 - 14:00

AKTUALNOŚCI


Informacja


Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2014r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.
2014 12 18

STAZ W PCPR


Kuźnia 4
PŁATNY STAŻ

W POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE
W ZGORZELCU


Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (studentów ostatniego roku studiów I lub II stopnia oraz absolwentów UE do 6 miesięcy po ukończeniu studiów) do odbycia PŁATNEGO stażu w PCPR. Staż trwa 3 miesiące, od lutego 2015r. lub od marca 2015r.

Projekt współfinansowany ze środków UE.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
PCPR ul. II AWP 8, Zgorzelec, pokój 108, tel. 75 77 61 505, e-mail: pcpr@powiat.zgorzelec.pl

Program stażu:
http://kuznia4.ue.wroc.pl/images/staze/edycja_wiosna_2015/JG/PCPR_Zgorzelec_program1.pdf

2014 11 28

EFS aktualnosci


Listopad 2014

Mimo zbliżającego się końca roku nie zwalniamy tempa. Wręcz przeciwnie! W listopadzie ruszyła druga edycja kursu kosmetycznego, wózków jezdniowych oraz kurs kelner-barman. Zorganizowaliśmy kursy, na które uczestnicy długo czekali m.in. podstawy obsługi komputera, podstawy języka niemieckiego, a od grudnia rusza oczekiwany kurs podstaw języka angielskiego oraz budowa stron www.

Aby nasi podopieczni nie opadli z sił korzystają z indywidualnych usług rehabilitacyjnych oraz treningów kompetencji i umiejętności społecznych pt. „asertywność” i „wzmacnianie poczucia własnej wartości”.

Uczestnikom, którzy znaleźli pracę gratulujemy! 

Jeśli i Ty chcesz skorzystać z kursów, szkoleń i wiedzy specjalistów przyjdź do PCPR! Szkol się za darmo!

2014 11 28

EFS aktualnosci


Październik 2014

Zakończyły się kolejne kursy: kosmetyczny, prawo jazdy kat. B i C, operator wózków jezdniowych, spawacz MAG i TIG.

Uczestnicy korzystają z terapii psychologicznej, doradztwa specjalistycznego tj. psychologa, radcy prawnego. Odbywają się kolejne spotkania z doradcą zawodowym, który pomaga m.in. w napisaniu CV, listu motywacyjnego i przygotowuje uczestników do rozmowy kwalifikacyjnej u pracodawcy. Spotkania umawiane są indywidualnie wg potrzeb
i możliwości uczestników.

Obecnie zawierane są umowy z nowymi uczestnikami z wakacyjnego naboru. Jednak z uwagi na dużą rotację uczestników zapraszamy osoby zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji społecznych i zawodowych do PCPR pok. 101. Szczegóły dot. realizowanych przez nas form wsparcia można znaleźć w zakładce Projekt EFS.
2014 11 28

Szkolenie dla służb pomocy społecznej 24.11.2014


24.11.2014r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbyło się szkolenie asystentów rodzinnych, kuratorów sądowych, pracowników socjalnych i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej zorganizowane przez PCPR Zgorzelec. Celem spotkania była wymiana informacji i doświadczeń, dogrywanie procedur i metod współpracy między instytucjami. W spotkaniu wzięło udział 37 osób. Zgodnie ustalono konieczność organizacji tego typu spotkań minimum raz w roku.
2014 11 25

Seminarium wsparcie niepełnosprawnych


22.11.2014r. Fundacja Eudajmonia we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu zorganizowała seminarium dotyczące innowacyjnych modeli wsparcia osób z niepełnosprawnościami tj. „Trener Aktywności” oraz „Zatrudnienie wspomagane”.
Ważnym punktem spotkania było utworzenie grup roboczych mających za zadanie dostosowanie ww. modeli do lokalnych potrzeb i uwarunkowań oraz ich zastosowanie w środowisku. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że nowa innowacyjna usługa „Trener Aktywności” oraz „Zatrudnienie wspomagane” jest ciekawa i pomocna dla niepełnosprawnych.


2014 11 25

16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet


W dniach 25 listopada - 10 grudnia w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie odbędą się Dni Otwarte w ramach "16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet". Zapraszamy w godzinach 9:00 - 12:00 do kontaktu z pracownikami Zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej wszystkie osoby potrzebujące porady lub wsparcia.
2014 11 13

Szkoła dla rodziców październik 2014
27.10.2014 r. zgorzelecki PCPR zakończył cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców pn. „SZKOŁA DLA RODZICÓW. SPRAWCA-OFIARA”. Warsztaty odbywały się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Węglińcu. PCPR pozyskał pieniądze na przeprowadzenie warsztatów z Gminy Węgliniec oraz z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Bełchatów.

Zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu otrzymało 13 rodziców.

Uczestnikami szkolenia byli m.in. rodzice, którzy potrzebowali wsparcia i wskazówek w procesie wychowawczym swoich dzieci, np. chcieli dowiedzieć się jak rozmawiać  z dzieckiem dorastającym aby ono chciało słuchać, jak wprowadzać zasady i jak je egzekwować, jak powstają więzi emocjonalne między rodzicem i dzieckiem oraz jaki wpływ mają na rozwój dziecka, jaki wpływ na funkcjonowanie dziecka w rodzinie i w środowisku ma poczucie własnej wartości naszych pociech.  Nabór beneficjentów prowadzony był przy współpracy ośrodków pomocy społecznej, kuratorów sądowych, szkół i przedszkoli.

Celem zajęć było podniesienie umiejętności opiekuńczych i wychowawczych rodziców.
Zajęcia miały formę warsztatową. Dzięki ćwiczeniom rodzice mieli możliwość spojrzeć na niektóre zagadnienia i problemy oczami dziecka. Dostrzegali swoje błędy i niedociągnięcia w stosunku do własnych dzieci i jaśniej widzieli skutki swoich błędnych zachowań. Wspólnie wypracowywali rozwiązania  konfliktów i uczyli się korygowania swoich często fatalnych w skutkach zachowań względem dzieci.

2014 11 04

Podziękowanie


 
2014 10 20

Szkoła dla Rodziców wrzesien 2014
19.09.2014 r. zgorzelecki PCPR zakończył cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców pn. „SZKOŁA DLA RODZICÓW. SPRAWCA-OFIARA” w Zgorzelcu. Warsztaty odbywały się w PCPR w Zgorzelcu. PCPR pozyskał pieniądze na przeprowadzenie warsztatów  z ELTUR-SERWIS Bogatynia oraz z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Bełchatów.

 Zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu otrzymało 14 rodziców.

Uczestnikami szkolenia byli m.in. rodzice, którzy potrzebowali wsparcia i wskazówek  w procesie wychowawczym swoich dzieci, np. chcieli dowiedzieć się jak rozmawiać  z dzieckiem dorastającym aby ono chciało słuchać, jak wprowadzać zasady i jak je egzekwować, jak powstają więzi emocjonalne między rodzicem i dzieckiem oraz jaki wpływ mają na rozwój dziecka, jaki wpływ na funkcjonowanie dziecka w rodzinie i w środowisku ma poczucie własnej wartości naszych pociech. Nabór beneficjentów prowadzony był przy współpracy ośrodków pomocy społecznej, kuratorów sądowych, szkół i przedszkoli.

 Celem zajęć było podniesienie umiejętności opiekuńczych i wychowawczych rodziców.

Zajęcia miały formę warsztatową. Dzięki ćwiczeniom rodzice mieli możliwość spojrzeć na niektóre zagadnienia i problemy oczami dziecka. Dostrzegali swoje błędy i niedociągnięcia w stosunku do własnych dzieci i jaśniej widzieli skutki swoich błędnych zachowań. Wspólnie wypracowywali rozwiązania konfliktów i uczyli się korygowania swoich często fatalnych w skutkach zachowań względem dzieci.
2014 09 24


Wyswietl archiwalne aktualnosci


© System-3 Sp.z o.o.
Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny
Tytuł projektu:
Nowe szanse integracji społecznej i zawodowej dla wychowanków rodzin zastępczych i osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu zgorzeleckiego
W ramach Poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
link do Biuletynu Informacji Publicznej
link do Biuletynu Informacji Publicznej

   
Gmina i Miasto Węgliniec Miasto i Gmina Pieńsk Miasto i Gmina Bogatynia Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu Gmina Miejska Zawidów Gmina Zgorzelec Miasto Zgorzelec Gmina Sulików Portal Funduszy Europejskich Urząd Pracy w Zgorzelcu