Przejdź do treści

Link do portalu społecznościowego Facebook
Link do portalu społecznościowego Facebook
  
pomniejszenie czcionkipowiększenie czcionki    Aktualności     Godziny pracy: poniedziałek, środa, czwartek: 7:30 - 15:30 wtorek: 7:30 - 17:00 piątek: 7:30 - 14:00

AKTUALNOŚCI


Zaproszenie


2015 05 22

Nabór kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Powiatu Zgorzeleckiego


Ogłoszenie starosty (plik doc 32 KB)

2015 05 07

MAMY NOWYCH RODZICÓW ZASTĘPCZYCH !!!


4.05.2015r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu zakończyła się trzydziesta druga edycja szkolenia kandydatów na opiekunów zastępczych metodą PRIDE.  Nasze nowe rodziny zastępcze zaopiekowały się już piętnaściorgiem dzieci.

 

2015 05 05

DZIECIAKI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH W KINIE !!!!!


22.04.2015r. 110 dzieci z rodzin zastępczych oraz kilkunastu opiekunów wzięło udział
w organizowanych  przez Multikino pokazach w ramach 6 urodzin środy z Orange.

Dzieci obejrzały dwa filmy: , „Wielka szóstka” oraz „Niezgodna”. Każdy otrzymał zestaw popcorn
i colę. Radość dzieci była wielka.

Składamy serdeczne podziękowania  ORGANIZATOROWI AKCJI – MULTIKINO ZGORZELEC, które wywołało morze dziecięcych uśmiechów.


2015 05 05

Wesołych Świąt!


2015 04 01

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA! DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PROGRAM "AKTYWNY SAMORZĄD" 2015r.


Informacja o możliwości wsparcia dla osób niepełnosprawnych 
2015 03 12

SZKOLIMY NOWYCH KANDYDATÓW NA OPIEKUNÓW ZASTĘPCZYCH !!!


9 lutego 2015r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu rozpoczęła się  trzydziesta druga edycja szkolenia kandydatów na opiekunów zastępczych metodą PRIDE. Planowany termin zakończenia szkolenia to maj 2015r.

RUSZA NOWA EDYCJA SZKOLENIA

W kwietniu rusza nowa grupa szkolenia kandydatów na opiekunów zastępczych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Barbarą Tomczak w PCPR w Zgorzelcu pokój 111 lub pod nr tel. 75 77 61 505 wew. 27.
2015 03 10

Informacja


31 grudnia 2014r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu będzie czynne do godz. 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.
2014 12 31

Wesołych Świąt!


2014 12 23

POSZUKIWANIE MIKOŁAJA PRZEZ DZIECIAKI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH


Sanie Mikołaja były wypakowane po same brzegi. Aby wszystkie prezenty trafiły do Klubu PINK w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc Aniołków – wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca. Jednak znalezienie Mikołaja nie było w tym roku takie proste. Na dzieci czekał szereg zadań, które sprawdzały różne ich umiejętności, potrzebne do wytropienia Świętego. I tak na drodze gry fabularnej spotkały Szalonego Naukowca, Sherlocka Holmesa, Elfa, Trenera piłkarskiego, Kopciuszka oraz Policjantów. U każdej postaci wykonywano inne zadania aby zdobyć część łamigłówki. Odpowiedź na zagadkę stanowiła klucz do Mikołaja…i oczywiście do prezentów.

A tym roku prezenty były wspaniałe. W worku Mikołaja znalazły się zabawki, książki i kolorowe pisaki dzięki hojności firmy Interhurt, sklepu z zabawkami Toysland ze Zgorzelca, Instytutu Wydawniczego Znak z Krakowa, księgarni Eskulap z Katowic, firmy Luna24. Mikołajowy apel o zebranie słodkości dla Dzieci z Rodzin Zastępczych usłyszało wiele wrażliwych serc, m.in. strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, zgorzeleccy urzędnicy z urzędów: Pracy, Skarbowego, Miasta, Gminy, Starostwa Powiatowego, Zakładu Gazowniczego, PWIK NYSA, Firmy Artex z Jędrzychowic, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców, pracownicy administracji zgorzeleckiego szpitala, INSBUD, Eltur Serwis, Epore Żarska Wieś, Prokuratury Rejonowej, PKO BP, PCPR Busko Zdrój, PZN, urzędu miasta i gminy w Pieńsku. O Naszych dzieciach z rodzin zastępczych pamiętały również kochane dzieciaki ze szkoły Podstawowej z Porajowa, Łagowa, Czerwonej Wody, UKS BASKET wraz z wychowawcami i wielu, wielu innych.

Pracownicy Klubu PINK mimo remontu udostępnili nam lokal, cała obsługa zaangażowała się w pracę jako wolontariusze. DJ zapewnił świetną muzykę a dzieci dodatkowo bawiły się na kręgielni. McDonald’s podarował pyszne cheesburgery. Joanna Pawłowicz i Marzanna Michalska poprowadziły wspaniałe zajęcia dla najmłodszych a wolontariusze Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu wraz z Panią Bogusią Ziębińską dostarczyli wrażeń rodzinom zastępczym prowadząc wspaniałe rodzinne konkursy z nagrodami.
Wszystkim naszym Darczyńcom i Wolontariuszom z całych serc dziękujemy.

Mikołajki dla Rodzin Zastępczych to oczywiście świetna zabawa i integracja Rodzin Zastępczych naszego powiatu. Ale Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, organizatorowi imprezy przyświeca jeszcze jedna bardzo ważna idea, uwrażliwiania ludzi na potrzeby dzieci i rozpropagowywanie rodzicielstwa zastępczego. 

Niestety w powiecie zgorzeleckim co roku przybywa dzieci, które potrzebują opieki zastępczej bo nie mogą przebywać we własnych domach. Obecnie mamy 200 rodzin zastępczych, w których wychowuje się ponad 250 dzieci. W domach dziecka zaś jest aż 116! To pokazuje jak bardzo potrzeba nam ludzi, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą dla bardzo skrzywdzonych  dzieci. Dlatego apelujemy do ludzi, którzy mają w sobie dużo miłości i zachęcamy do zostania rodziną zastępczą. 

Dzwoń! Przyjdź! Odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do PCPR, ul. Bohaterów II Armii WP 8 w Zgorzelcu lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 75 77 615 05 / 75 77 55 587 wew. 27.2014 12 23


Wyswietl archiwalne aktualnosci


© System-3 Sp.z o.o.
Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny
Tytuł projektu:
Nowe szanse integracji społecznej i zawodowej dla wychowanków rodzin zastępczych i osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu zgorzeleckiego
W ramach Poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
link do Biuletynu Informacji Publicznej
link do Biuletynu Informacji Publicznej

   
Gmina i Miasto Węgliniec Miasto i Gmina Pieńsk Miasto i Gmina Bogatynia Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu Gmina Miejska Zawidów Gmina Zgorzelec Miasto Zgorzelec Gmina Sulików Portal Funduszy Europejskich Urząd Pracy w Zgorzelcu