Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stypendia dobroczynne dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Utworzono dnia 15.03.2018

Tylko do 5 kwietnia br. potrwa nabór wniosków o roczne stypendia dobroczynne ogólnopolskiego Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Do programu przyjmowane są rodziny, które w nierzadko skrajnie trudnych warunkach z wielkim oddaniem opiekują się przez całą dobę dziećmi w stałym zagrożeniu życia (dzieci pod respiratorem, karmione dojelitowo). Jednak nie posiadają już sił i zasobów umożliwiających pozyskiwanie koniecznych funduszy (np. w formie indywidualnej zbiórki) na zapewnienie dziecku i rodzinie odpowiednich warunków życiowych.

Celem programu jest dotarcie do najbardziej potrzebujących i uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności (stąd określenie stypendysta, a nie podopieczny).

Z szacunku dla rodzin i by oszczędzić ich czas potrzebny do opieki nad dzieckiem, SPES uruchomiło bazę internetową do której można składać wnioski elektronicznie nie załączając na tym etapie żadnych dokumentów.

W 2017 roku z pomocy skorzystało łącznie 29 rodzin z całej Polski. Efektem udziału w programie jest wzrost ich poczucia bezpieczeństwa, stabilność finansowa, rozwój samodzielności i zaradności życiowej rodzin.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl oraz w załączonych materiałach.

###

Dane kontaktowe: Monika Pinkowska, tel. 695 384 507

e-mail: spes@spes.org.pl  

 

 

Stowarzyszenie SPES prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób, które z powodu poważnej choroby, podeszłego wieku, pozbawienia środków do życia czy innych krytycznych wydarzeń, znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. SPES działa od 1986 roku. Posiada status Organizacji Katolickiej oraz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). W 2017 roku Stowarzyszenie SPES zostało nagrodzone w II edycji Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Dla Dobra Wspólnego".

ZAŁĄCZNIKI:

Stypendia SPES - informacja 2018

Utworzono dnia 15.03.2018, 14:13