Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wsparcie specjalistyczne

1. GRUPY WSPARCIA

Od września 2015r. po przerwie wakacyjnej wznowiliśmy spotkania Grup Wsparcia dla rodzin zastępczych. Spotkania prowadzi psychoterapeuta Piotr Lenert. Spotkania odbywają się w sali terapeutycznej PCPR Zgorzelec W KAŻDY OSTATNI PIĄTEK MIESIĄCA w godz.:

  • DLA RODZIN SPOKREWNIONYCH– 9.00 - 11:00.
  • DLA RODZIN ZAWODOWYCH I NIEZAWODOWYCH – 11.30 - 13:30.

Celem grupy jest wzajemne wspieranie się rodzin zastępczych. Będziecie Państwo wspólnie z psychoterapeutą analizować i „przepracowywać” konkretne trudności występujące w rodzinach. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć  pomogą Państwu przezwyciężać różnorodne trudności wychowawcze z jakimi borykacie się na co dzień.

2. KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH
Potrzebujące rodziny zastępcze mogą skorzystać w PCPR z indywidualnych konsultacji psychologicznych, które odbywają się raz w tygodniu po uprzednim telefonicznym umówieniu osoby/rodziny. Konsultacje prowadzone są przez psychologa - Karolinę Wesołowską.
3. SPOTKANIA PSYCHOTERAPEUTYCZNE DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH
W sytuacjach kryzysu rodziny mogą skorzystać u nas z indywidualnych spotkań psychoterapeutycznych, które odbywają się raz w tygodniu po uprzednim telefonicznym umówieniu osoby. Spotkania prowadzone są przez terapeutę Piotra Lenert.
4. WSPARCIE PRAWNE DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH
Rodziny zastępcze, mogą skorzystać z pomocy prawnej w szczególności z zakresu prawa rodzinnego. Porad udziela radca prawny Mirosław Drozd

 

Osoby zainteresowane wsparciem specjalistycznym proszone są o kontakt z Barbarą Tomczak, pokój 111 lub pod nr tel. 75 77 61 505 wew. 27.